Šumski bal: Razigrano učenje kroz zabavu s maskama šumskih životinja, vrtić “Lužani”

🐾 Organizacija “Šumskog bala” u vrtiću predstavlja ne samo veselu manifestaciju, već i izuzetno važan aspekt u razvoju djece. Kroz ovo kreativno iskustvo, mališani ne samo da uživaju u maštovitom oblačenju maski šumskih životinja, već i razvijaju brojne ključne vještine. Ovaj događaj ima za cilj poticanje socijalne interakcije, stimulaciju mašte, razvoj motoričkih sposobnosti te podršku emocionalnom rastu.

🐾 Kroz igru uloga i kreativno izražavanje, “Šumski bal” postaje prostor gdje se oblikuju temelji za buduće socijalne vještine, potiče samopouzdanje te jača povezanost s prirodom.

🐾 U okviru teme “Šumske životinje” organizirali smo “Šumski bal” u našem vrtiću. Ovaj jedinstveni događaj pružio je djeci priliku da istraže ljepotu šumskog svijeta te da se zajedno igraju, plešu i vesele, istakla je Senada Hasagić Ledina, odgovorna odgajateljica vrtića “Lužani”.