Mali novinari u akciji: Razigrano upoznavanje s novinarskim svijetom, posjeta novinarskoj TV kući Al Jazeera Balkans, vrtić “Lužani”

🎬 U ranom djetinjstvu, sposobnost razvijanja radoznalosti i sticanja osnovnih vještina igra ključnu ulogu u formiranju budućih interesa i profesionalnih usmjerenja.

📺 Upoznavanje s novinarskim zanimanjem i posjeta TV kući Al Jazeera Balkans može značajno obogatiti iskustvo djece predškolskog uzrasta. Kroz interaktivno učenje i neposredan kontakt s svijetom medija, djeca ne samo da razvijaju važne komunikacijske vještine, već i stvaraju temelj za daljnje istraživanje i samorazvoj. Ovakva iskustva mogu potaknuti razvoj dječje mašte, kreativnosti i ranih oblika novinarske pismenosti.

🎥 U okviru teme “Zanimanja ljudi” u petak, 1. decembra posjetili smo TV kuću Al Jazeera Balkans . Djeca su imala mogućnost gledati kako nastaje jedna emisija,upoznati virtualni studio, razne vrste kamera, istakla je Senada Hasagić Ledina, odgajateljica iz vrtića “Lužani”.