Radionica “Zimnica”: Priprema za zimu i promocija zdrave ishrane u dječjem razvoju, vrtić “Dječiji Grad”

🥒🥕🥬 Pripremajući zimnicu zajedno s roditeljima u vrtiću, djeca razvijaju praktične vještine pri rukovanju hranom, potičući samostalnost i odgovornost. Ovaj proces također podržava socijalni razvoj kroz timski rad, potičući dijalog i saradnju među vršnjacima. Kroz pripremu zdrave zimnice, djeca stvaraju svijest o važnosti pravilne ishrane i očuvanja tradicionalnih kulturnih praksi.

🥒🥕🥬 U vrtiću “Dječiji Grad” s djecomi roditeljima realizovana je radionica pod nazivom “Zimnica”. Kako bismo ušli spremni u zimu, vrijedno smo pripremali povrće u naše tegle, razvijajući svijest kod djece o zdravoj ishrani koja je važna za naš psihofizički rast i razvoj, istakle su Emana  Korjenić i Alma Delija, učiteljice iz  odgojne grupe u 5.godini života.