Istraživanje kulturološkog bogatstva: Posjeta Zemaljskom muzeju BiH, vrtić “Žubor”

🇧🇦 Putovanjem kroz izložbe Zemaljskog muzeja BiH, neotvaraju se samo  vrata prošlosti, već se pažljivo oblikuje i bogati spoznajni svijet djece. Razvijanjem njihove znatiželje potiče se razumijevanje raznolikosti, te razvijamo svijest o važnosti očuvanja kulturne i prirodne baštine za buduće generacije.

💫 U vrtiću “Žubor” u sklopu teme “Jesen u mojoj domovini” za djecu u 6. godini života organizovana je posjeta Zemaljskom muzeju Bosne i Hercegovine. Tokom posjete obišli smo  Odjeljenje za etnologiju, Odjeljenje za arheologiju i Odjeljenje za prirodne nauke. Djeca su uživala u obilasku, te su rado i s velikom pažnjom i interesovanjem razgledali izložene eksponate, istakla je Edita Husarkić, odgajateljica iz vrtića “Žubor”.