Od kasarne do razvoja: Posjeta Oružanim snagama BiH, vrtić „Biseri“

🇧🇦 Posjeta kasarni Oružanih snaga BiH ne predstavlja samo edukativnu priliku, već i inspirativno iskustvo koje potiče intelektualni, emocionalni i socijalni napredak najmlađih članova društva. Kroz ovu jedinstvenu avanturu, djeca ne samo što stiču osnovna znanja o odbrambenim snagama, već razvijaju i ključne životne vještine poput saradnje, timskog rada i poštovanja autoriteta.
Posjeta kasarni može obogatiti razvoj djece predškolskog uzrasta na mnogo nivoa, potičući radoznalost i stvaralački duh, pružajući im neprocjenjive lekcije koje će nositi kroz cijeli život.

💫 U povodu 1.decembra – Dana Oružanih snaga BiH, a u sklopu Dan otvorenih vrata posjetili smo kasarnu u Rajlovcu. Djeca su poklonila vojnicima svoje radove za uspomenu i izrecitovala stihove „Kako se crta vojnik“. Zaista su uživali u prezentovanim sadržajima, a posebno im se svidio helikopter 🚁 u koji su ušli i slikali se, istakla je Azra Buljušmić, odgovorna odgajateljica vrtića „Biseri“.