Mali superheroji: Kako druženje s doktoricom iz Hitne pomoći obogaćuje znanje predškolske djece, vrtić “Slavuj”

🚑 U današnjem dinamičnom svijetu, vrtić igraju ključnu ulogu u oblikovanju ranih razvojnih faza djece. Šta se dešava kada mališani imaju priliku družiti se s pravim superherojima – doktoricom i timom iz Hitne pomoći. Ova neobična interakcija ne samo da pruža emocionalnu sigurnost, već i obogaćuje predškolsko iskustvo kroz učenje o zdravlju, sigurnosti i važnosti brige o sebi i drugima.

🚑 U okviru projekta “Zanimanja”, koji sprovodimo  u vrtiću imali smo priliku da ugostimo tim Hitne pomoći predvođen doktoricom Adisom Arnautović, majkom djevojčice Lajle koja pohađa naš vrtić. Tokom njihove posjete, mališani su se upoznali s opremom koju koriste i načinom njihovog rada. Nažalost, zbog vremenskih neprilika  nismo mogli izaći vani i istražiti sadržaj vozila Hitne pomoći.
🚑 Ovom prilikom se želim zahvaliti mami i timu iz Hitne pomoći, istakla je Enisa Bjelak, odgajateljica iz vrtića “Slavuj”.