🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♂️Posjeta Centaru za slušnu i govornu rehabilitaciju, vrtić “Radost”

Posjeta vrtićke djece Centru za slušnu i govornu rehabilitaciju i druženje s vršnjacima koji koriste njihove usluge pruža nezaboravan i edukativan doživljaj, unapređujući razumijevanje različitosti među djecom i potičući empatiju.

Ove aktivnosti ne samo da povezuju djecu različitih sposobnosti, već i promovišu važnost inkluzivnog obrazovanja i socijalne integracije. Djeca uče o toleranciji i prihvatanju, postavljajući temelje za buduće generacije koje će njegovati otvorenost i razumijevanje prema svim pojedincima, bez obzira na njihove različitosti.

Mališani iz vrtića “Radost”, odgojna grupa u 6. godini života posjetila je Centar za slušnu i govornu rehabilitaciju u Sarajevu.

💫U sklopu naše sedmične teme koja nosi naziv “Moja čula” odlučili smo se  za ovu posjetu kako bi djeca upoznala drugare koji nose posebne “slušalice” i tako mogli bolje da čuju, odnosno da koriste čulo sluha. U Centru smo bili divno dočekani, a djeca su imala priliku aktivno učestvovati u nekim tretmanima.
Ljepota je u različitosti, poručila je Enisa Kurtović, odgajateljica iz vrtića “Radost”.