Darovi  jeseni, vrtić „Iskrica“

Ujesen, djeca predškolskog uzrasta kroz igru i kreativne aktivnosti uče o raznim aspektima ovog godišnjeg doba. Aktivnosti s darovima jeseni, zimnicom i ukusnim jesenskim poslasticama potiču razvoj motoričkih vještina, matematičkih sposobnosti te osjećaj za saradnju i dijeljenje.

💫Djeca iz vrtića „Iskrtica“ su učila o ovom bogatom godišnjem dobu odlaskom na pijacu, praveći slasni kolač od jabuka, voćnu salatu i zimnicu. Ove aktivnosti potiču kreativnost i praktične vještine djece, pružajući im priliku da uživaju u jesenskim čarima.
Putem „Jesenje revije“ djeca su naučila kako se odijevati toplije da bi se zaštitila od hladnoće, te kako kombinovati različite slojeve odjeće prikladne za ovu sezonu, istakla je Selma Šetkic Tajić, odgajateljica iz vrtića “Iskrica”.