Razvoj svih aspekata dječije ličnosti, vrtić „Aprilski cvjetovi“

Raznovrsne aktivnosti igraju ključnu ulogu u poticanju holističkog razvoja predškolske djece, što znači razvoj svih aspekata djetetove ličnosti, uključujući fizički, emocionalni, socijalni, kognitivni i razvoj jezika. Holistički pristup važan je za stvaranje temelja koji će im omogućiti uspjeh u budućnosti.

„Mjesec septembar i oktobar u vrtiću „Aprilski cvjetovi“ obilježen je raznolikim aktivnostima.
Početak školske godine i lijepo vrijeme iskoristili smo za druženje i izlet na planini Igman.
Odgojna grupa u 6. godini života predstavila se na „Dječijem festivalu“ s plesnom tačkom „Uspavanka za mrava“.
U oktobru se posebno ističe „Dječija nedjelja“ koja je  obilježena brojnim sadržajima i posjetama. Održali smo likovnu radionicu u dvorištu u kojoj su djeca izrazila svoju kreativnost i promovisala dječija prava. Takodjer, posjetili smo Pionirsku dolinu kako bi kod djece njegovali ljubav prema životinjama. Djeca su uživala u sunčanom danu i šetnji, a razvijali su kroz igru i brojne motoričke vještine.
Zajedno s djecom iz vrtića “Rosica” obilježili smo završetak Dječije nedjelje sportskim igrama“, istakla je Lejla Hodžić, odgajateljica iz vrtića „Aprilski cvjetovi“.