Zdrava ishrana, vrtić “Bajka”

Odgajatelji i roditelji zajedno mogu stvoriti okruženje koje promoviše zdravu ishranu. Razvijanje navika zdrave ishrane kod djece igra ključnu ulogu u formiranju njihovih prehrambenih navika za budućnost. Djeca u vrtiću mogu zajedno da pripremaju različite voćne obroke, kako bi se upoznali s različitim ukusima i teksturama voća. Osim toga, ovakvi događaji podstiču zajednički rad i druženje među decom, razvijajući njihove socijalne veštine i promovišući zdrav način života od najranijeg uzrasta.

“U okviru teme “Zdrava ishrana” djecu iz mješovita grupe od 3 godine do polaska u školu smo putem piramide zdrave ishrane, raznovrsnim edukativnim igarama i aktivnostima upoznali s važnošću zdrave ishrane. Tema je uspješno realizirana u saradnji s roditeljima, kojima se ovom prilikom zahvaljujemo”, kazala je Edisa Uštović-Karačić, odgajateljica iz vrtića “Bajka”.