Sretan možeš biti svijete, samo ako je sretno i zdravo dijete, vrtić “Ljiljani”

“Dječija nedjelja“ obilježava se svake godine u prvoj sedmici oktobra, а cilj obilježavanja је promocija prava djeteta, poboljšanje društvene brige za djecu i jačanje odgovornosti svih subjekata zaštite, kao i upoznavanje šire javnosti sa potrebama djece, njihovim psihosocijalnim odrastanjem pod jednakim uslovima.

Djeca vrtića “Ljiljani”, iz starijih odgojnih grupa (odgojne grupe u 4., 5., 6. i mješovita odgojna grupa od 3 do polaska u školu), Dječiju nedjelju obilježili su različitim aktivnostima.

Sedmicu smo započeli  razgovorom o pravima djece na zabavu, igru, izbor prijatelja, zdravlje…

U skladu s tim, ugostili smo Kiketa,  posjetili izletište Bijambare, šetnjom kroz naselje upoznali svijet sa našim pravima, i sedmicu smo završili sa maskenbalom i porukom da možemo biti sve što poželimo. A sve okom objektiva propratila je televizija Vogošća.