“Mame, tate i ja”, sportske igre za roditelje i djecu, vrtić “Vjeverica”

Obilježanje Dječije nedjelje se radi s posebnom pažnjom, jer to je prilika da se svi podsjetimo na najvažnije članove našeg društva i one koji će u budućnosti biti naše nade i pokretači promjena.

Djeci je, kao i svima nama, najpotrebnija ljubav, pažnja i briga, posebno onih najbližih, što su svakako roditelji, ali i odgajatelji s kojima mališani provode veliki dio svog dana.

Također, za dječiji pravilan rast i razvoj veoma je bitna fizička aktivnost, sport i boravak na svježem zraku.

Sportske igre u vrtiću, nisu samo sredstvo takmičenja, već i način razvijanja pozitivnih vrijednosti, timskog rada, saradnje, ali i krupne motorike.

Kako bismo iskombinovali ova dva bitna segmenta za razvoj djece i usrećili naše drugare u vrtiću “Vjeverica”, učiteljice vrtića “Vjeverica” Edita i Amra odgojne grupe u 6. godini života su organizovale Sportske igre za roditelje i djecu pod nazivom “Mame, tate i ja”.

Igre su koncipirane da se igraju u paru dijete i roditelj, u dva tima. Ukupno su imali šest igara i to:

1. Trčanje u paru👭
  1. Mini poligon u paru👣👣