Dječija nedjelja, vrtić “Šareni voz”

Međunarodni praznik “Dječija nedjelja”, u vrtiću “Šareni voz”, ove godine je obilježena kroz različite aktivnosti i sadržaje.

U ponedjeljak, 2. oktobra u dvorištu vrtića je organizirana radionica uređenja dvorišta za roditelje i djecu.

U utorak, 3. oktobra organizirana je kinoprojekcija, za djecu sve tri odgojne grupe vrtića, gdje su roditelji također, dali svoj doprinos, stvaranjem tehničkih uslova za gledanje filma.

U srijedu, 4. oktobra djeca su posjetila Spomen obilježje ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva, gdje su simbolično pustili 200 balona u zrak, u znak sjećanja zajedno sa djecom vrtića općine Centar. U povratku su obišli i spomenik kralju Tvrtku, prvom bosanskom kralju.

Također, su imali i mamu-gosta u vrtiću, na aktivnosti, za djecu koja nisu išla u šetnju, pričala je neobične priče.

U četvrtak, 5. oktobra su se družili sa drugarima vrtića “Leptirić”, gdje su im kreativne učiteljice pripremile nezaboravnu predstavu pod nazivom “Gospođica Neću”.

Djeca su u petak, 6. oktobra došla u vrtić u maštovitim i neobičnim kostimima, koje su kod kuće izradili zajedno s svojim roditeljima. Naravno i učiteljice su “uskočile” u druge likove, kako bi upotpunile dječiji doživljaj i zaokružile ovu uzbudljivu sedmicu.