Međunarodni dan medicinski sestara obilježen u vrtiću “Umihana Čuvidina”

Međunarodni dan medicinski sestara/medicinskih tehničara obilježava se 12. maja, a dan obilježavanja odabran je zbog datuma rođenja čuvene Florence Nightingale, utemeljice modernog sestrinstva.

“Danas smo na nivou vrtića obilježili Međunarodni dan medicinski sestara. Djeca svih odgojni grupa su uživala u radionici koju su za njih pripremile medicinske sestre Arijana Žunić i Aida Hodžić. Djeca su imala priliku upoznati se sa zanimanjem medicinske sestre i načinima pružanja pomoći.  Nakon demonstracije djeca su mogla sama  primijeniti neke od zahvata prve pomoći gdje su pokazala vještine i hrabrost u izvođenju istih. Kroz današnju aktivnost naučili smo ih da se suosjećju, pomažju i brinu jedni o drugima”, kazala je Arnela Šahat, odgajateljica vrtića “Umihana Čuvidina”.