6. april – Dana grada Sarajeva III dio

6. april je dan kada naš grad Sarajevo slavi rođendan. Djeca u vrtiću putem raznovrsnih sadržaja imaju priliku da obogaćuju svoja znanja o građevinskim znamenitostima grada, njegovoj bogatoj istoriji, kulturnoj i tradicionalnoj baštini. Upoznavajući grad kod djece potićemo osjećaj ponosa, pripadnosti i ljubavi prema gradu i njegovim ljepotama.

U vrtićima JU “Djeca Sarajeva” prateći sve aspekte dječijeg razvoja kroz različite sadržaje i aktivnosti: svečanosti, radionice, posjete, priče, dramatizacije, pjesme, stihove i ples, uveličali su 6. april – Dan grada Sarajeva.

Vrtići: “Aprilski cvjetovi”, “Rosica”, “Mašnica”, “Radost”, “Višnjik”, “Lane”, “Dječiji Grad”, “Zeko”

Vrtići “Aprilski cvjetovi” i “Rosica”

Povodom 6. aprila – Dana grada Sarajeva djeca vrtića “Aprilski cvjetovi” i “Rosica” su posjetila Gradsku vijećnicu, a potom prošetali Baščaršijom.

Vrtić “Mašnica”

Povodom 6. aprila – Dana grada Sarajeva u vrtiću “Mašnica” upriličena je interna svečanost u kojoj su učestvovale sve odgojne grupe. Odgajatelji su putem priče sa djecom putovali kroz Sarajevo, te su se djeca nakon toga predstavila prigodnim tačkama: recitali, pjesme i ples uz poznate pjesme o Sarajevu.

Vrtić “Radost”

Povodom 6. aprila – Dana grada Sarajeva djeca vrtića “Radost” su posjetila Gradsku vijećnicu kojom prilikom su se družili sa gradonačelnicom grada Sarajeva, g-đa Benjaminom Karić.

Vrtić “Višnjik”

Povodom 6. aprila – Dana grada Sarajeva djeca vrtića “Višnjik” su posjetila Gradsku vijećnicu kojom prilikom su se družili sa gradonačelnicom grada Sarajeva, g-đa Benjaminom Karić. Mališani su gradonačelnici poklonili slikovnicu o Sarajevu koju su sa puno ljubavi izradili u vrtiću, a ljubazna gradonačelnica je uzvratila prigodnim poklonima djeci i odgajateljicama.

Vrtić “Lane”

Povodom 6. aprila – Dana grada Sarajeva djeca vrtića “Lane” položili su cvijeće na Most Suade i Olge, kako bi odali počast Suadi Dilberović i Olgi Sučić, prvim civilnim žrtvama opsade Sarajeva.
Potom su posjetili Parlamentarnu skupštinu BiH.

Vrtić “Dječiji Grad”

Povodom 6. aprila – Dana grada Sarajeva, djeca vrtića “Dječiji Grad” su posjetila Gradsku vijećnicu kojom prilikom su pjevali pjesmu “Sarajevo ljubavi moja” sa prof. Lejlom Hreljić-Vučić

“Sarajevo ljubavi moja” sa prof. Lejlom Hreljić-Vučić

Kolaž slike posjete Vijećnici

Vrtić “Zeko”

Povodom 6. aprila – Dana grada Sarajeva, djeca vrtića “Zeko”,  mjesovita grupa djece od 3 godine do polaska u školu su bili na poznatom sarajevskom izletištu na Trebeviću.