Tradicija i običaji tokom mjeseca Ramazana, vrtić “Ljiljani”

Vrtić kao odgojno-obrazovna ustanova ima ključnu ulogu u pripremi djeteta za shvatanje bosanskohercegovačke multikulturalnosti i bogatstva suživota različitosti i ravnopravnosti.
Djeca vrtića “Ljiljani”, mješovita grupa od 3 godine do polaska u školu, sa svojim učiteljima Melihom Žigić i Elvedinom Duranović su tokom ove sedmice realizirali temu “U susret Ramazanu”.
Odgajateljice su zajedno osmislili i posebno kreirale ramazanski kutak, kako bi djeci što bolje približili i dočarale ljepotu Ramazana.

Vrtić “Ljiljani”

Djeca su ovim povodom s odgajateljicama posjetila Gradsku džamiju u Vogošći gdje su ih dočekali vedra i nasmijana lica, ljubaznog osoblja.

Ovim putem posebno se zahvaljuju Misliji ef. Čeliković na saradnji i odvojenom vremenu, te prigodnim poklonima koje je pripremio za djecu.

U tom duhu djeca su nastavili i u vrtiću, gdje su se častila poklonima koje su oni zajedno sa svojim roditeljima pripremili za drugare.