Kreativna radionica za roditelje, vrtić “Bulbuli”

Osnovna uloga vrtića kao odgojno-obrazovne ustanove jeste da pridonosi cjelokupnom razvoju djeteta u svim njegovim aspektima razvoja, ali i kvaliteti života.

Jedan od osnovnih faktora za djetetov cjelokupni razvoj je saradnja s roditeljima.
Potrebno je graditi jedinstven, kvalitetan, topao i prijateljski odnos koji će se s vremenom nadograđivati i jačati međusobnu i uzajamnu vezu koja će uveliko olakšati cjelokupni dječiji rast i razvoj.

Da bi vrtić i porodica dostigli stepen partnerstva, neophodno je da roditelji učestvuju u odgojno – obrazovnom procesu, jedan vid takve saradnje je organiziranje radionica.

U vrtiću “Bulbuli” realizirana je kreativna radionica za djecu i roditelje pod nazivom “Pozdrav proljeću”.

Djeca, Mješovite odgojne grupe djece od tri godine do polaska u školu su zajedno sa roditeljima imala zadatak da naprave leptiriće od papira koji će se koristiti u dekoraciji grupne sobe.
Uživali su u zajedničkom druženju i kreativnom izražaju pri izradi dekoracije.

Odgajateljice su ovom prilikom koristile pametnu tablu kako bi prikazale proces pravljenja leptira od papira.