Svjetski dan voda  – 22. mart obilježen u vrtiću “Srećica” I dio

Svjetski dan voda obilježava se 22. marta s ciljem podizanja svijesti i skretanja globalne pažnje na značaj i važnost vode, te promocije održivog korištenja vodnih resursa. Obilježavanje Svjetskog dana voda predloženo je na Konferenciji o okolišu i razvoju Ujedinjenih naroda u Brazilu 1992. godine.

U vrtiću “Srećica”, obilježen je Svjetski dan vode. Djeci je ukazano na važnost vode za ljude, biljke i životinje, upoznati su sa njenim svojstvima, te gdje je sve ima…

Prošetali su do obližnje rječice Dobrinje da bi provjerili da li je čista, jer u njoj žive ribice. Odgajateljice su razgovarale sa djecom i o tome ko i kako zagađuje rijeke, te koliko je važno da one budu čiste.

“Čuvajte rijeke, jer njihova vrijednosti je neprocjenljiva”, poručuju iz vrtića “Srećica”.