Svjetski dan voda  – 22. mart obilježen u vrtiću “Radost” II dio

Svjetski dan voda obilježava se 22. marta s ciljem podizanja svijesti i skretanja globalne pažnje na značaj i važnost vode, te promocije održivog korištenja vodnih resursa. Obilježavanje Svjetskog dana voda predloženo je na Konferenciji o okolišu i razvoju Ujedinjenih naroda u Brazilu 1992. godine.

U vrtiću “Radost” odgajatelji su sa djecom razgovarali o vodi, njenom kretanju, upotrebi kao i njenoj važnosti za sva živa bića.  Upoznali su djecu da vastitim postupcima mogu doprinijeti njenoj čistoći i štednji, te da takvim postupanjem danas, doprinose za bolje sutra.
Potom su prošetali naseljem do obližnje rijeke Večerice i uživali u njenoj ljepoti.

“Voda je izvor života, brinite se o izvorima i rijekama”, poručuju iz vrtića “Radost”.