Djeca iz vrtića “Radost” upoznaju prirodne ljepote domovine

Putem mjesečne teme “Upoznajmo domovinu” i sedmične podteme “Prirodne ljepote domovine” odgajatelji iz vrtića “Radost” su upoznali djecu sa prirodnim ljepotama domovine Bosne i Hercegovine: planinama, rijekama, jezerima.

Najbolji način da djeca dožive neke od tih neopisivih ljepota jeste da se organizira izlet, što su odajatelji upriličili izletom na jednu od najpoznatijih planina, koja se nalazi u neposrednoj bilizini vrtića, planinom Igman. Mališani iz 3 odgojne grupe uzrasta od 2 do 6 godina su proveli nezaboravne trenutke na ovoj ljepotici. Uživali su u igrama na snijegu, grudvanju, sankanju, pravili su Snješka Bijelića, a najveća korist je bila boravak na čistom planinskom zraku i sunčevim zrakama.