Mališani vrtića “Umihana Čuvidina” i “Razigrani dani” posjetili Olimpijski muzej

U petak, 10. februara 2023. godine djeca vrtića “Umihana Čuvidina”, odgojne grupe u 4. i 6.godini života i djeca vrtića “Razigrani dani” posjetili su Olimpijski muzej u kojem su  organizirani Dani otvorenih vrata povodom 39. godišnjice održavanja XIV Zimskih olimpijski igara.

Mališani su uživali u divnoj izložbi i vidjeli vrijedne eksponate izložene u predivnom ambijentu muzeja kao što su suveniri, medalje, olimpijske  krugove, olimpijsku pahiljicu, olimpijsku baklju, zimske opreme takmičara i učesnika Olimpijade i tako proširili svoja znanja o ovom veličanstvenom događaju, a najviše oduševljenje izavale su maskote Vučko i Grudvy.

Vrtić “Umihana Čuvidina”

Vrtić “Razigrani dani”

Poslije edukativne posjete Olimpijskom muzeju mališani su prošetali Bašćaršijom, starim jezgrom grada i počastili se tradicionalnim jelom ćevapčićima.