Sportske igre u vrtiću “Vjeverica”

U sklopu individualnog stručnog usavršavanja u vrtiću “Vjeverica”, dana 10. februara 2023. godine odgajateljica Ilda Bekrić  je realizirala Oglednu aktivnost pod nazivom “Sportske igre” sa djecom iz Odgojne grupe uzrasta 2 do 3 godine života.

Tokom sedmice u okviru koje se obilježilo sjećanja na Sarajevsku olimpijadu ’84, odgajateljica je razgovarala sa djecom o sportu i važnosti sportskih aktivnosti za zdravlje, te im upriličila interesantne sportske igre, kojim je stimulisala kako motoričke, tako i psihičke sposobnosti kod djece.

Sportske aktivnosti su imale za cilj razvoj prirodnih oblika kretanja i krupne motorike, razvoj koordinacije pokreta i održavanja ravnoteže.
Djeca su uživala u ponuđenim sadržajima i sa velikim elanom uspješno savladala postavljene zadatke.