“Novogodišnji likovi – Grinč” – djeca vrtića “Šareni voz” uče uvažavalje različitosti

U sklopu individualnog stručnog usavršavanja u vrtiću “Šareni voz”, odgajateljica Merisa Ahmetbašić je realizirala Oglednu aktivnost pod nazivom “Grinč”, a u okviru projekta “Neobični likovi dječijeg svijeta” sa djecom iz Mješovite grupe od 3 godine do polaska u školu.

Odgajateljica je putem pokretne priče “Grinč” mališane potaknula da prepoznaju emocije kod drugih, te da potakne empatiju i svjest o uvažavanju različitosti. Mališani su zajedno sa likovima iz priče maštali i emotivno preživljavali njihove putešeskije.

Veoma rado su učestvovali u ponuđenim sadržajima, uživali su kako u takmičarskim igrama, tako i u radu u centrima koji su bili kreativno osmišljeni.