Posjeta Međunarodnom aerodromu Sarajevo

U okviru realizacije teme “Putujemo domovinom”, djeca vrtića “Lastavica”, Odgojna grupa u 6. godini života su posjetila Međunarodni aerodrom Sarajevo.
Cilj posjete je bio upoznavanje djece sa značajnim institucijama za razvoj naše domovine.
Uz pratnju susretljivih uposlenika, djeca su obišla prostorije aerodroma, upoznali su se sa načinom kontorole putnika, te uživali u razgledanju aviona. Osim toga, stekli su nova saznanja o sigurnosti i zaštiti na aerodromu.
Ljubazni vatrogasac im je pričao o svom zanimanju. Djeca su sa velikim interesom pratila izlaganje vatrogasca, demonstraciju brzog oblačenja, kao i rad vatrogasnog vozila i robota. Veliku pažnju im je privukao dresirani pas, koji ima značajnu ulogu za bezbijednost na aerodromu.
U znak zahvalnosti mališani su domaćinima poklonili slikovnicu sačinjenu od dječijih radova.
Djeca su se vratila u vrtić obogaćena divnim iskustvima i novim saznanjima. Sretna i zadovoljna, kako zbog nezaboravnih doživljaja, tako i zbog poklona koje su dobili od Uprave aerodrome.

Ovom prilikom se kolektiv vrtića “Lastavica” zahvaljuje divnim roditeljima koji su im pomogli da realizuju ovu posjetu.