Obilježavanje Svjetskog dana televizije – 21. novembra

21. i 22. novembra 1996. godine Ujedinjeni Narodi održali su prvi Svjetski televizijski forum na kojem se raspravljalo o televiziji kao mediju, te je proglašena simbolom komunikacijeglobalizacije.

U povodu Svjetskog dana televizije – 21. novembra, djeca vrtića “Rosica” sa svojim učiteljicama, današnjim aktivnostima su promovisali televizijsku kulturu i medijsko opismenjivanje djece.

“Kako se danas ne može zamisli život bez “televizije”, a većina domova ima po dva i više TV prijemnika, veoma je važno da se ne prilagođavamo televiziji, već da televiziju prilagodimo sebi.
Zajedno sa djecom možemo birati korisne i edukativne sadržaje iz njenog programa. Kada pomno propratimo TV program, tada ćemo moći odrediti šta je prilagođeno kojem uzrastu, što će koristiti u razvoju televizijske kulture”, kazala je odgajateljica Nermina Dupić.

“Učinimo sve da TV ne zavlada nama, nego mi njom!”