Vrelo Bosne ujesen

Djeca iz vrtića “Lastavica” posjetila su poznato izletište Vrelo Bosne u okviru realizacije planiranih aktivnosti i sadržaja na temu “Jesen”.
Uživali su šetajući Velikom alejom i  stazama izletišta, koje su okružene prekrasnim prirodnim ambijentom. Posmatrali su promjene u prirodi koje je čarobna jesen donijela sa sobom.
Cjelokupnom ambijentu doprinosi i prisustvo životinja, djeci su najveću pažnju privukli labudovi, koje su dugo sa zanimanjem posmatrala,  a i vrijednu vjevericu koja je sakupljala jesenje plodove za zimu.
Fijakeri su jedan od prepoznatljivih simbola Vrela Bosne, te su obišli i konje sa kočijama. Ljubazni vlasnik je omogućio djeci da sjede na konju i u kočiji kako bi osjeti taj poseban ugođaj.