“Plešem, pjevam, stvaram jesen”

Jesen predstavlja najbolje umjetničko djelo majke prirode. Boravak u jesenjem okruženju, posmatranje jesenjih boja, pruža pravi odmor za dušu djece i odraslih.
Jesen je čarobna ovih dana u našem okruženju, te su u dvorištu vrtića “Vjeverica” djeca Odgojne grupe u 5. godini života sa roditeljima i svojom učiteljicom Editom Džanko uživali u druženju na temu “Plešem, pjevam, stvaram jesen”. Učestvovali su putem nekoliko aktivnosti: muzičko – plesne izražaje djece, ples roditelja i djece, likovne radionice u kojoj su djeca sa roditeljima pravila od lisća kreativne ornamente sa životinjama, te jesenjem kutku gdje su napravili najljepše uspomene iz vrtića.
Tematska radionica upriličena je u cilju druženja djece sa roditeljima, kako bi svi zajedno sarađivali i odgovorili postavljenim zadacima, a ujedno potaknuli cjelovit razvoj djeteta i unaprijedili komunikaciju na relaciji dijete – roditelj – odgajatelj.