Međunarodni dan knjige

Knjiga je djeci poput “igračke” s kojom spoznaju svijet, uče se lijepom izražavanju i poptunije upoznaju sebe i svijet oko sebe. “Dijete nije nikada premalo za slikovnice i knjige. Ne dati mu knjigu dok ne nauči čitati isto je što i ne pričati mu dok ne nauči govoriti.” (P. Leach)
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana knjige, mališani iz vrtića “Lane” su posjetili JU “Biblioteku” Sarajevo, u Kući za mlade, Grbavica.
“Cilj naše posjete je bio upoznati djecu sa značajem, svrhom i namjenom biblioteke, mjestom za čarobno putovanje koje nam pružaju knjige. Svijet priča razvija mastu, formira stavove, uči slobodi. Čitanje dopušta postavljanje pitanja, traženje odgovora i potiče radoznalost, kazala je odgovorna odgajateljica iz vrtića “Lane”, gospđa Anida Katanović.