Kako se pravi zimnica?

U vrtiću “Ilijaš” u okviru teme “Povrće”, učiteljice Fuada Pilav i Midheta Tihić su odlučile da sa mališanima iz Mješovite grupe od 3 godine do polaska u školu posjete Gradsku tržnicu u Ilijašu.

Današnjom aktivnošću, imali smo za cilj predstaviti važnu ulogu i proces djetetovog sudjelovanja u aktivnostima, te uočavanje njihovoih interesa i mogućnosti. Djeca su uživala praveći zimnicu, sjeckali su povrće, slagali u teglice, dodavali vodu, so i sirće. Naučili  su koliko je povrće važno za njihovo zdravlje i kako se pravi zimnica. Najveću radost im je izazvala degustacija salate koje su napravile njihove vrijedne ručice.
Takođe su naučili kako se treba ponašati na pijaci, bili su veoma kulturni, te su dobili na poklon grožđe od ljubazne prodavačice sa pijace.
Šetajuci do tržnice i nazad, mališani su mahali prolaznicima, koji su bili jako sretni što su ih vidjeli, izmamili su im i osmijeh na licu pjevajući  pjesme  koje su naučili uvrtiću”, kazala je učiteljca Fuada Pilav.