“Srce za djecu” – humanitarni bazar u vrtiću “Mašnica”

U sklopu “Dječije nedjelje”, vrtić “Mašnica” je u saradnji sa Udruženjem “Srce za djecu oboljelu od raka”, Sarajevo organizovao humanitarnu akciju u vrtiću.

Udruženje “Srce za djecu oboljelu od raka” je u sklopu Projekta o širenju svijesti o djeci oboljeloj od raka doniralo ovom vrtiću bedževe sa motivima Udruženja, a mališani iz vrtića “Mašnica” su izradila likovne radove. Potom su zajedno sve prodavali na humanitarnom bazaru pod nazivom “Srce za djecu”, te motivisali odrasle na kupovinu. Sav prikupljeni novac od prodaje bit će uplaćen na račun Udruženja.

Kroz humanitarnu akciju, pored prikupljanja novčanih sredstava, ostvario se i drugi značajan cilj, gdje su djeca, dajući svoj diprinos, razvijala dobrotu, plemenitost i saosjećanje, kao temeljne ljudske vrijednosti.

“Svim našim drugarima koji su bolesni želimo da što prije ozdrave, te šaljemo mnogo ljubavi”, poručuju djeca, roditelji i odgajatelji iz vrtića “Mašnica”.