Izlet u etno-selo na Nišićima

Svaki izlet je dragocjeno i nezaboravno iskustvo za dijete. Boravak i kretanje u prirodi, na svežem zraku pozitivno utiče na poboljšanje zdravlja djeteta, kao i u stvaranju navika zdravog življenja.
Druženje u prirodi sa drugarima je svakako jedan od najboljih načina da mališani provedu vrijeme, igrajući se, da istražuju i uče.
Poznavanje prirode, njenih ljepota i blagodati predstavljaju temeljnu pretpostavku za podizanje svijesti o potrebi njenog očuvanja.
Djeca iz vrtića “Višnjik” su sa svojim učiteljicama posjetila etno – selo na Nišićima. Uživala su u šetnji  šumom i livadom, prirodnim okruženjem, koje je zaokupilo sva njihova osjetila. Mališani su istraživali i prenositi svoje divljenje i spoznaje drugoj djeci.
Odgajatelji ovog vrtića smatraju da će djeca kroz aktivnosti u prirodi brže razvijati svoja osjetila i lakše graditi odnos prema okolišu.

Na kraju ovog prelijepog iskustva, mališani su se počastili ukusnim sendvićima sa heljdom, prirodnom sokom od jabuka i igrama na mobilijaru.
Ovom prilikom djeca i odgajatelji iz vrtića “Višnjik” se zahvaljuju ljubaznom i susretljivom osoblju etno-sela.