Obilježen Svjetski dan zaštite okoliša

U društvenoj zajednici svaki pojedinac kao njen dio i dio prirode ima odgovornost za zaštitu okoliša. Omogućavanje djeci da stiču određena iskustva i saznanja, uticati na razvoj spoznajnih motiva kod njih i razvoj motivacije da se životna sredina štiti i unapređuje, formiranjem odgovarajućih moralnih stavova, vrijednosti i opredeljenja, razvijajti sposobnosti i vještine za primjenu ovih stavova u sopstvenoj životnoj praksi je od krucijalne važnosti (Kamenov, 2004.).
U povodu Svjetskog dana zaštite okoliša djeca i odgajatelji iz vrtića “Lužani” ugostili su volontere iz organizacije “Let’s do it”.
Ovom prilikom mališani su uživali u igrokazu o Eko heroini i planeti Zemlji, putem kojeg su glumice prezentovale važnost očuvanja naše okoline.