“Završna svečanost u Putujućem vrtiću”

U prostorijama Mjesne zajednice Mrakovo, Općina Ilijaš dana, 25. maja 2022. godine upriličena je “Završna svečanost” za djecu i roditelje tokom koje je Predsjednik Savjeta MZ prof. Mehmed Smajlović u ime Mjesne zajednice Mrakovo, Općina Ilijaš dodijelio Zahvalnicu za uspješnu saradnju i doprinos u organizaciji projekta “Predškolsko obrazovanje za svu djecu – PEACH”, “Putujući vrtić”, JU “Djeca Sarajeva”, Sarajevo.
Upriličen je prigodan program sa djecom, roditeljima i predstavnicima MZ Mrakovo tokom koje su djeci uručene diplome. U toku ove školske godine projektu “Putujući vrtić” je dodijeljena i Zahvalnica Općine Trnovo što govori o uspješnosti projekta, sretnom i zadovoljnom djecom i roditeljima.
Projekat “Putujući vrtić” je odličan način promocije važnosti uključivanja djece u sistem predškolskog odgoja i obrazovanja posebno u manjim i izolovanim sredinama.