Sigurnost djece u saobraćaju

Sigurnost djece u saobraćaju je odgovornost svih nas i prioritet na kojem se treba kontinuirano radi. Djeca o sigurnosti u saobraćaju uče prvo od roditelja, a zatim od odgajatelja, saobraćajnih policajaca i iz medija.
Mališani iz vrtića “Labudovi” su posjetili prostorije PU Novi Grad, kojom prilikom su se družili sa policajcima u cilju upoznavanja pravila ponašanja u saobraćaju. Policajci u ulozi edukatora su uvijek interesantni, djeca se prije svega oslobode straha od policije, potom se upoznaju sa čime se bave, te koliko je važna policija za nas i naše društvo.
Potom su djeca pogledala kratki animirani film “Plašljivko”, primjeren njihovo uzrastu, putem kojeg su još više naučiti o saobraćajnim pravilima i propisima.
Ovom prilikom djeca su policajcima poklonila slikovnicu kao znak zahvalnosti što se brinu o njihovoj sigurnosti.