Domovino Bosno i Hercegovino sretan ti Dan nezavisnosti!

Voljeti svoju domovinu, poštovati njena obilježja, njegovati njena kulturna naslijeđa i spasiti ih od zaborava, zadaća je svakog djeteta. Bosanskohercegovačka djeca su njeni mirisni cvjetovi koji rastu i cvjetaju u najljepšim bojama. Naša zadaća, kako roditelja tako i odgajatelja je da njegujemo te male cvjetove i da im ukažemo na ljepote i bogastva naše nam jedine domovine, na ljepote njenih planina, rijeka, raskošnih dolina, gradova, kao i simbola zastave i grba, te himne. Da im omogućimo sticanje znanja kroz njima interesantne i prihvatljive sadržaje, kroz igru, priče, stihove, pjesme, ples i posjete. Tako stečena znanja će mališani pamtiti cijeli život i prenostiti ih budućim pokoljenima. Naši mališani, budući građani, će tako Bosnu i Hercegovinu ponosno nositi u svom srcu.
Povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine djeca iz vrtića “Umihana Čuvidina” posjetili su OŠ “Umihana Čuvidina”, te nastupali sa plesnom točkom “Najljepša je domovina”. Djeca su imali priliku dati svoj doprinos u povodu ovog veoma važnog praznika za našu domovinu. Pružena im je prilika da upoznaju školu, koja je druga stepenica u nadogradnji njihovih znanja i iskustva, a ujedno i prilika za odličnu međusobnu suradnju vrtića i škole.