Lutkarska predstava “Olovni vojnik”

Posjećivati pozorište od ranog uzrasta je jako važno za djecu, jer na taj način kod djece potičemo govorno-jezički razvoj i razvijamo svijest o očuvanju kulture kao izvora postojanja. Pored toga, djeca usvajaju navike lijepog i kulturnog ophođenja.
Djeca iz vrtića “Lane” i “Umihana Čuvidina” posjetila su Pozorište mladih Sarajevo kojom prilikom su gledali lutkarsku predstavu “Olovni vojnik”. Kroz predstavu, djeca su naučila da prava i iskrena ljubav, uvijek pobjeđuje sve nedaće i svako zlo. Glumci su djeci dočarali svijet mašte, dok sa duge strane, svojim pristupom punim komedije, nasmijali su ih i razveselili. Kažu da su djeca najbolji kritičari, tako i ovaj put svoje oduševljenje su izrazili gromoglasnim aplauzom nekoliko puta u toku predstave, a i na samom kraju, samo svojstveno djeci, iskreno i neposredno zahvalili glumcima za ono što su im predstavili.

Vrtić “Lane”

Vrtić “Umihana Čuvidina”