Sjećanje na sarajevsku zimu

Njegovanjem sjećanja na sarajevsku zimu kod djece razvijamo svijest o važnosti jednog od najvećih sportskih događaja, Olimpijskim igrama, simbolu mira i bratstva među ljudima. S obzirom da je igra najizrazitiji oblik dječje aktivnosti putem koje dijete ima priliku da pokaže sve što zna i može, tjelesne aktivnosti sa djecom treba provoditi kroz igru.
Odgajatelji iz vrtića “Zeko” su djeci organizirali tjelesne aktivnosti u vidu poligona. Mališani su se trudili da ispoštuju pravila igre i savladaju sve zadaće poligona. Pored usvajanja navika za svakodnevnim sprovođenjem tjelesnih aktivnosti, djeci su omogućili da u igri sarađuju sa drugom djecom, što je pobudilo njihovo veliko zadovoljstvo i sreću.