Realizacija sportsko-rekreacijskog programa

Tjelesno vježbanje obuhvaća sve pokrete, kretanja i aktivnosti koje čovjek svjesno primjenjuje i koristi za svoj razvoj, razvoj svojih osobina i sposobnosti, za usvajanje motoričkih znanja, usavršavanje motoričkih dostignuća te za očuvanje i unapređivanje svoga zdravlja. Tjelesnim vježbanjem otkrivaju se urođeni potencijali djece s ciljem njihova daljeg razvoja i obogaćivanja (Findak, 1995).
JU “Djeca Sarajeva” u saradnji sa Centrom za sport i rekreaciju Sarajevo, pod pokroviteljstvom Općine Centar Sarajevo, ostvaruje dugogodišnju saradnju u okviru kojeg se realizira sportsko-rekreacijski program sa profesionalnim trenerima. Programom su obuhvaćeni vrtići sa podrućja ove općine, a sprovodi se sa djecom u 6. godini života. Treneri planski sprovode aktivnosti tako da utiču na formiranje zdravog, tjelesno dobrog i skladno razvijenog dijeteta, koje će slobodno i efikasno vladati svojom motorikom. Odlaskom na trening kod djece pobuđuje zadovoljstvo i radost, pridonosi razvoju samostalnosti, sigurnosti i smoinicijativnosti, kao i međusobnoj saradnji. Ono što je najvažnije spomenuti je da djeca bavljenjem sportskim aktivnostima razvijaju ljubav prema istim, te usvajaju trajne navike zdravog življenja.

Vrtić “Višnjik”

Vrtić “Vrapčić”