Poticanje dječije ljubavi i brige prema životinjama posjetom ZOO vrta “Pionirska dolina”

Djeca predškolskog uzrasta pokazuju veliki interes prema životinjama, njihovom izgledu, pokretima, ogašavanju, kao mjestu boravka i načinu hranjenja. Pažnju im često privuče knjiga ili enciklopedija sa njihovim slikama. Posjeta “Pionirskoj dolini” je prilika da djeca obogaćuju svoja znanja i iskustva direktnim posmatrajem životinja.
U sklopu sedmične teme “Šumske životinje” odgajateljice iz vrtića “Mašnica” su posjetom ovog ZOO centra željele potaknuti dječiju ljubav i brigu prema životinjama, te ih motivirati da posmatrajući uočavaju, povezuju i dolaze do sopstvenih zaključaka vezanih za životinje. Mališani iz Odgojne grupe u 5. godini života su uživali kako u razgledanju životinja tako i u igri na mobilijaru i boravku na svježem zraku.