Manifestacija povodom Međunarodnog dana djeteta u organizaciji JU “Djeca Sarajeva” realizirana u Centru za kulturu, sport i rekreaciju “Safet Zajko”

Svjetski dan djeteta obilježava se svake godine 20. novembra, jer je toga dana 1989. godine usvojena Konvencija o pravima djeteta. Tim povodom  dana, 20. novembra 2021. godine u Centru za kulturu, sport i rekreaciju “Safet Zajko” održana je manifestacija u organizaciji Javne ustanove “Djeca Sarajeva”.
“Prava djece nemaju rok trajanja. Ona su univerzalna i svevremenska. Djeca su naša budućnost. Svaka generacija, prilika je za stvaranje temelja za novi i bolji svijet”.
Na samom početku obratila se Ministrica predškolskog, osnovnog i srednjeg obrazovanja u Kantonu Sarajevo Naida Hota-Muminović koja je izrazila svoje zadovoljstvo povodom obilježavanja “Međunarodnog dana djeteta” i pružila podršku svim mališanima koji su pripremili svoj nastup.
Učesnici programa bili su vrtići: “Dječiji Grad”, “Vjeverica”, “Kadifica”, “Dunje”, “Radost” i  “Aneks”.
Dječiji osmijeh, pjesma i radost uljepšali su prisutnima lijepo novembarsko jutro.