Budite kreativni – Spari žeton i rolnu

U današnjem videu ćete vidjeti kako djeca kroz igru mogu učiti matematiku. Odgajateljica Emira Idrizović je pripremila poligon za igru. Možete ga napraviti uz pomoć rolni od toalet papira, jednog debljeg kartona i prazne plastične flaše od deterdženta za suđe. Sva uputstva su u videu, kao i prikaz zabave koja slijedi. Osim što dijete, sparujući žeton i otvor na rolni, vježba svoje motoričke vještine i preciznost, možete postaviti i dodatne zadatke. Na primjer: 1. U otvor ubaci onoliko žetona koliki je broj na rolnici. 2. Ubaci žeton sa što manjim brojem “puhanja”, odnosno poteza. 3. Ako obojite rolnice i žetone različitim bojama, onda dijete može sparivati iste boje. Ovaj video producirala je “DUGA” i Caritas Švicarske u okviru projekta “Predškolsko obrazovanje za svu djecu – PEACH”, a koji finansijski podržava Švicarska vlada i Vlada Lihtenštajna.