Posjeta PU „Jožica  Flander“ iz Maribora – Slovenija

JU „Djeca Sarajeva“,  OJ Centar, vrtić „Razigrani dani“ , su u subotu,  dana, 04.06.2022. godine upriličili dolazak 45 odgajatelja i ostalih uposlenika predškolske ustanove „ Jožica Flander“  iz Maribora, Slovenija. Ovo je prvi susret predškolaca nakon pandemije i svi smo bili sretni ugostiti prijatelje iz Slovenije, razmijeniti pozitivna iskustva iz odgojno-obrazovnog rada s djecom ranog i predškolskog uzrasta. Nihovo putovanje, ekskurzija je organizirana u Sarajevu, ali odgajatelji su željeli vidjeti jedan od naših vrtića. V.d.direktora JU „Djeca Sarajeva“,  mr Alma Trnka, koordinator za odgojno-obrazovni rad, mr.sc. Abida Kapetanović, su predstavile rad Ustanove, dok su pedagogica Amela Mujezinović, odgovorna odgajateljica Mirha Muftić, kao  i ostalo osoblje vrtića zajedno obilazili prostor vrtića  i razgovarali o brojnosti djece u odgojnoj grupi, vođenju pedagoške dokumentacije i ostalim pitanjima iz djelokruga rada s djecom u vrtiću.

Djeca vrtića „Razigrani dani“ su pripremili sliku- grupni dječiji  likovni rad koja je uručena  gostima iz Slovenije. Vrtiću „Razigrani dani“ su darovane igračke i slikovnice. Nakon razmjene poklona , kratkog druženja uz kafu i osvježenje JU „Djeca Sarajeva“, je pozvana da posjeti  Sloveniju i predškolsku ustanovu „Jožica Flander“ u Mariboru, kao vid studijskog putovanja u narednom periodu.