Sretan Dan nezavisnosti domovino Bosno i Hercegovino! III dio

Ljubav prema domovini Bosni i Hercegovin, njenim narodima i kulturno-historijskom naslijeđu treba razvijati i njegovati kod najmlađi tokom odrastanja. Edukativnim, interesantnim i njima  prthvatljivim sadržajima treba približiti kako je naša domovina  jedinstvena i posebna.
Veoma važna zadaća nas odraslih, kako roditelja tako i odgajatelja, je da pored razvoja patriotizam, kroz vlastiti primjer pokažemo djeci kako se treba voljeti svoje, ali i uvažavati drugo i drugačije. Samo tako ćemo zajedno uticati, da ti mali ljudi izrastu u odgovorne buduće građane, koji će se zalagati za jednakopravnost, toleranciju i suživot.
U povodu obilježavanja Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine u vrtićima JU “Djeca Sarajeva” realizirane su svečanosti i radionice, kako bi djeca pokazala šta su sve naučila i kako doživljavaju svoju domovinu Bosnu i Hercegovinu, te edukativne posjete putem kojih će proširiti svoja znanja o kulturno-historijskom naslijeđu.
Vrtići: “Biseri“, „Bulbuli“, „Leptirić“, „Pčelica“, „Putujući vrtić“, „Radost“,  „Rosica“, „Šareni voz“, „Zeko“, „Žubor“.

Vrtić “Biseri”
Nastup u Općini Stari Grad Sarajevo sa plesom uz pjesmu “Najljepša je domovina”
Odgojna grupa u 6. godini života

Vrtić “Bulbuli”