Razvoj kroz igru, ples i zajedničke aktivnosti: Druženje djece iz “Ljiljana” i “Lužana”

👭🏼🧑🏻‍🤝‍🧑🏻  Druženje djece iz dva vrtića donosi brojne pednosti za razvoj mališana predškolskog uzrasta. Kroz interakciju s vršnjacima, djeca razvijaju socijalne vještine, učeći kako komunicirati, sarađivati i dijeliti. Također, pružaju djeci mogućnost da uživaju u zajedničkim iskustvima, gradeći osnove za buduće prijateljstvo i pozitivan stav prema grupnim aktivnostima.

🎶 Dana, 7. maja 2024. godine drugari iz vrtića “Ljiljani”, odgojna grupa u 6. godini života sa učiteljicom Ramizom i učiteljom Ajdinom bili u posjeti drugarima iz vrtića”Lužani”.

🎵 Djeca domaćini su im pripremili igrokaz “Patuljak iz mahovine” te radionicu na otvorenom u kojoj su svi učestvovali.  Nakon radionice drugari su se počastili slatkišima i grickalicama uz muziku i ples.

✨ Hvala učiteljicama i drugarima na divnoj dobrodošlici, jer aktivnosti ovog tipa razvijaju socijalizaciju, timski duh te maštu i kreativnost kod djece, istakli su Ramiza i Ajdin.