Učenje o važnosti šuma kroz praktično iskustvo: Posjeta rasadniku za Svjetski dan šuma, vrtić “Radost”

🌲🌳🌱  Posjetita rasadniku povodom Svjetskog dana šuma nije samo iskustvo koje omogućava djeci da nauče više o značaju šuma za život na Zemlji, već ih potiče na razmišljanje o važnosti očuvanja okoliša. Također, djeca imalju priliku učiti o procesu uzgoja biljaka, značaju šuma za ekosistem, kao i o odgovornom ponašanju prema prirodi. Ovakve aktivnosti ne samo što obogaćuju njihovo znanje, već ih i potiču da postanu svjesni i odgovorni građani.

🌲🌳🌱  Povodom Svjetskog dana šuma i dolaska proljeća, djeca iz starijih odgojnih grupa vrtića “Radost” su posjetili Rasadnik JKP “Park” u Sokolović Koloniji. Djeca su imala priliku vidjeti i upoznati se s raznim vrstama sadnica drveća kao i provesti vrijeme u igri na travnatom području rasadnika, istakao je Faruk Bihorac, odgovorni odgajatelj vrtića “Radost”.