Otkrivanje proljetnog buđenja: Šetnja do rijeke i učenje o vodi s mališanima iz vrtića „Srećica“

💮🌷🌼 Proljeće je savršeno vrijeme za istraživanje prirode s djecom vrtićkog uzrasta. Šetnja do obližnje rijeke može biti ne samo zabavna, već i edukativna aktivnost koja će im pomoći da bolje razumiju važnost vode u našem životu. Uz igru i uočavanje promjena u prirodi, mališani mogu naučiti o ciklusu vode, očuvanju vodenih resursa i važnosti čiste vode za biljni i životinjski svijet. Ovaj doživljaj prirode će ih inspirisati da cijene okolinu i razviju svijest o važnosti očuvanja vodenih ekosistema.

💮🌷🌼 Prvi dan proljeća i Dan voda, djeca iz vrtića „Srećica“, obilježili su šetnjom Dobrinjom. Uživali su u pravom proljetnom, sunčanom danu, uočili pupoljke na granama drveća, vijesnike proljeća… Dobro nam došlo proljeće!
Razgovarali smo i posmatrali našu prelijepu rijeku Dobrinju. Ukazali na važnost čistih rijeka te značaj vode za ljude, životinje i biljke, istakla je Suanita Banda, odgovorna odgajateljica vrtića „Srećica“.