Dječije perspektive u fokusu: Razgovori o velikim pitanjima u vrtiću “Radost”

📻 U susretu između svijeta odraslih i dječijeg svijeta mašte, novinarka se uputila u vrtić “Radost”  kako bi razgovarala s mališanima o temama koje ih zanimaju. Kroz razgovor o pojmovima poput vrtića, virusa, simpatije, brata ili sestre te radija, otvorila su se vrata za istraživanje dječijih perspektiva i poticaja razvoja koji oblikuju njihove radoznalosti i svakodnevna iskustva.

📜 Dana. 6. februara 2024. godine naš vrtić je posjetila novinarka Mensuda Karović sa BH Radija te je za Dječiji kutak snimala izjave djece iz odgojne grupe u 6. godini života. Teme razgovora su bile interesantne za djecu, između ostalog postavljala je pitanja: Šta je vrtić? Šta je virus? Šta je simpatija? Kako je imati brata ili sestru? Šta je radio?
Djeca su bila otvorena za razgovor i davala neobične odgovore, izvavio je Faruk Bihorac, odgovorni odgajatelj vrtića “Radost”.