Nezaboravno iskustvo u Zemaljskom muzeju Bosne i Hercegovine: Šetnja kroz kulturnu baštinu Japana, vrtić “Razigrani dani”

💞 Posjeta Zemaljskom muzeju Bosne i Hercegovine predstavlja nezaboravno iskustvo koje potiče razvoj kritičkog mišljenja, mašte i kulturne svijesti kod najmlađih generacija.

💞 Izložba “NINGYŌ: Umjetnost i ljepota japanskih lutaka” u Zemaljskom muzeju Bosne i Hercegovine ističe važnost ovog iskustva u poticanju radoznalosti djece, razvoju njihovog senzibiliteta za umjetnost te gradnji mosta između prošlosti i sadašnjosti. Kroz četiri segmenta, djeca su imala priliku upoznati japanske lutke i otkriti bogatu kulturnu baštinu koja je oblikovala povijest Japana i živote njegovih ljudi.

💞 Djeca iz vrtića “Razigrani dani”, mješovita grupa od 3 godine do polaska u školu posjetili su Zemaljski muzej Bosne i Hercegovine i upoznali se sa Japanskim lutkama i njihovom kulturom, istakla je Mirha Muftić, odgovorna odgajateljica iz vrtića “Razigrani dani”.