Zabavno i edukativno: Učimo da pravimo zimnicu u vrtiću “Ilijaš”!

🌶️ Pravljenje zimnice s djecom je sjajan način da ih naučimo o važnosti povrća i zdrave ishrane. Kroz ovu aktivnost, djeca istražuju raznolikost povrća, uče o tome što je hrana dobra za njihovo tijelo i kako im pomaže da rastu i budu zdravi te razvijaju vještine timskog rada i odgovornosti. Osim toga, pravljenje zimnice podstiče razgovor o zdravim navikama ishrane, porijeklu hrane i procesu očuvanja hranljivih sastojaka.

🌶️ U sklopu sesmične teme “Priprema za zimu” djeca mješovite grupe su se upoznala i sa načinom pravljenja zimnice kao jedan od vidova očuvanja povrća. Osim saznanja koje su dobili o načinu i procesu sjeckanja povrća djeca su taj dan vrlo rado i konzumirala povrće, pa čak i ona kojoj povrće nije baš drago . Odličan način da se razvija interes za zdravu prehranu i hvala roditeljima što su omogućili djeci i odgajateljima da kvalitetnije realizuju ovakvu vrstu aktivnosti, istakla je Sanja Fejzić, odgovorna odgajateljica vrtića “Ilijaš”.