“Očuvanje identiteta kroz obrazovanje: Učenje djece o domovini i proslava Dana državnosti BiH”🇧🇦 I dio

🇧🇦 U današnjem dinamičnom svijetu, očuvanje kulturnog identiteta postaje izazov koji traži posebnu pažnju i posvećenost. Jedan od ključnih elemenata u tom procesu je obrazovanje djece o domovini, čime se gradi osnovna svijest o historiji, kulturi i vrijednostima vlastite zemlje. U Bosni i Hercegovini, proslava Dana državnosti dobiva poseban značaj kao prilika za jačanje nacionalnog ponosa i povezivanje najmlađih sa svojim naslijeđem.

U vrtićima JU „Djeca Sarajeva“ realizirane su svečanosti, radionice i posjete u povodu obilježavanja Dana državnosti Bosne i Hercegovine.

🧑‍🤝‍🧑 Vrtići: „Aneks“, „Iskrica“, „Labudovi“, „Razigrani dani“, „Ribica“, „Radost“, „Vrapčić“

🧑‍🤝‍🧑 Vrtić „Aneks“

🇧🇦 Svečanost povodom obilježavanja Dana državnosti BiH u vrtiću i na Cenrtalnoj svečanosti u Ilijašu.

Mališani su zasadili  5 sadnica javora crvenolistnog u Parku šuma Mojmilo, a bili su prisutni predstavnici iz Općine Novi Grad i Mjesne zajednice Aneks.

🧑‍🤝‍🧑 Vrtić „Iskrica“

🧑‍🤝‍🧑 Vrtić „Labudovi“

🇧🇦 Svečanost povodom obilježavanja Dana državnosti BiH.

🧑‍🤝‍🧑 Vrtić „Razigrani dani“

🇧🇦 Svečanost povodom obilježavanja Dana državnosti BiH na kojoj su djeca kroz recital, pjesmu i ples pokazala  koliko se voli ❤️ i kako se brani svoja domovina.

🧑‍🤝‍🧑 Vrtić „Ribica“

🇧🇦 Realizirana je radionica pod nazivom „Domovini za rođendan!“, povodon Dana državnosti BiH.

🧑‍🤝‍🧑 Vrtić „Radost“

🇧🇦Povodom Dana državnosti BiH posjetili su gospodina Nernina Muzur, načelnika Općine Ilidža, kojom prilikom su se družili, te su načelniku uručili zahvalnicu i poklon za pruženu pomoć vrtiću unazad 3 godine.

🧑‍🤝‍🧑 Vrtić „Vrapčić“